Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Dyshimet/ Vrasja e biznesmenit, një nga atentatorët ka mbetur i plagosur

Një 37-vjeçar ka vdekur dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur në sheshin para një hoteli në aksin rrugor Lezhë-Mamurras afër kryqit të Gjormit, ku një person ka qëlluar me armë zjarri.

I vdekur ka mbetur biznesmeni 37-vjeçar Bujar Lika, ndërsa të plagosur kanë mbetur shtetasit Paulin Gjergji dhe Kreshnik Tusha, 21 vjeç. Pranë trupit të viktimës është gjetur një armë, që nuk dihet nëse është përdorur gjatë shkëmbimit me armë zjarri.

21-vjeçari i plagosur Kreshnik Tusha është dërguar drejt spitalit të Traumës në Tiranë. Dyshohet se mes të plagosurve ndodhet dhe autori i ngjarjes, por është ende e paqartë se cili prej të plagosurve është ai. Shkak i shkëmbimit të zjarrit, mendohet të ketë qenë një konflikt i hershëm mes tyre.

 

 

https://youtu.be/ztKClglC5gE

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore