Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Vrau njeriun me ngjyrë në SHBA, gruaja "fundos" edhe më shumë policin (Foto)

Zyrtarët amerikanë njoftuan arrestimin dhe vënien nën akuzë për vrasje të ish oficerit të policisë, të shkarkuar nga detyra, për vdekjen e afro-amerikanit George Floyd.

Pas këtij vendimi, gruaja e oficerit të akuzuar për vrasjen e George Floyd tani ka bërë kërkesë për divorc nga ai.

Ish-missi ka kërkuar divorc nga Derek Chauvin në të njëjtën ditë, kur polici i pushuar u akuzua për vrasjen e Floyd.

Derek Chauvin është një nga efektivët e policisë që u larguan nga detyra pas vdekjes së Floyd pas arrestimit.

Kjo ngjarje e rëndë ka shkaktuar trazira të mëdha në qytetin amerikan të Minneapolis. Mijëra qytetarë kanë protestuar dhunshëm kundër vrasjes së amerikanëve me ngjyra nga ana e policisë.

Të enjten, pas një proteste, persona të maskuar i vunë zjarrin një stacioni policie si dhe shkatërruan e bastisën ndërtesa të tjera duke detyruar autoritetet të dislokojnë Gardën Kombëtare.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="1064281,1064280,1064284,1064283,1064286,1064279,1064285"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore