Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Zyrtare/ Futbolli shqiptar rinis më 3 qershor, por pa tifozë

Tifozët shqiptarë do të mund të bëjnë tifo për skuadrat e tyre të zemrës, por jo në stadium. Zyrtarisht kampionati shqiptari i futbollit do të nisë më 3 qershor. Pas pezullimit prej rreth 3 muajsh të Kategorisë së më të mirave në vend, për shkak të pandemisë së koronavirusit, ministrja e Shëndetësisë Olgerta Manastirliu firmosi sot urdhrin e aktiviteteve të lejuara në këtë fazë të pandemisë, duke deklaruar se do të lejohen ndeshjet e futbollit pa tifozë.

Sipas planit, do të luhen 10 javët e fundit brenda 2 muajve duke përfshirë dhe ndeshjet e Kupës së Shqipërisë.

Në total do të luhen 50 ndeshje nga data 3 qershor deri në 29 korrik kur është përcaktuar dita e fundit e kampionatit. Në mesjave do të luhen vetëm java e 27-të dhe ajo e fundit e 36-të ndërsa mesjavat e tjera do të plotësohen nga ndeshjet e Kupës së Shqipërisë.

Ky është Urdher Nr.352 iMinistrisë së Shëndetësisë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore