Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Historia e pabesueshme/ E tallni si të shëmtuar dhe mbipeshë, sot po tërbon meshkujt (FOTO)

Një studente që tashmë ëndërron të bëhet një modele e famshme, zbuloi se në të kaluarën ka qenë tepër e shëndoshë. Tori White, 20 vjeç, nga Liverpool u shpreh se në të kaluarën ka qenë një “vajzë topolake”. Plot 108 kilogramë tregonte peshorja kur ajo ishte vetëm 16 vjeçe. Ndërkaq, Tori rrëfen se moshatarët e tallnin për shkak të peshës së saj trupore, për t’i dhënë fund bullizimit të tyre, ajo vendosi që të dobësohej.

Në të 16-tat e saj, Tori vendosi që të aplikonte një dietë strikte në mënyrë që të humbiste në peshë dhe thotë që për t’ju përmbajtur dietës, ka zhvilluar një “luftë” me vetveten. Ajo ja doli sepse për katër vite ka humbur plot 64 kilogramë dhe tashmë peshon vetëm 55 të tilla.

Teksa tani ka arritur një peshë optimale dhe është ka formësuar një bukuri mahnitëse qëllimi i vetëm i Torit është të fitojë “Mis Anglinë”

[gallery ids="1064150,1064157,1064153,1064160,1064155,1064154,1064149,1064158,1064151,1064152,1064159,1064161,1064162"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore