Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Kriza/  EasyJet njofton shkurtimin e e 1/3 e stafit

Kompania ajrore britanike "EasyJet" njoftoi sot shkurtimin e 4 500 vendeve pune, rreth një e treta e efektivëve të saj, me qëllim për t?i bërë ballë pasojave nga pandemia e koronavirusit.

"EasyJet", aktiviteti i të cilit është ndërprerë që prej disa javësh, synon të ruajë financat dhe të përshtatet me një trafik ajror më të ulët për një periudhë të gjatë.

Kompania i bashkohet konkurrentëve të saj "British Airways", "Ryanair" apo "Virgin Atlantic", të cilat kanë njoftuar shkurtime të vendeve të punës së fundit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore