Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Dalin emrat/ Ja kush janë shqiptarët e arrestuar nga Guardia gjatë operacionit “San Silvestro 2018”

Zbardhen emrat e shqiptarëve që u arrestuan të mërkurën në Itali për trafik droge. Mësohet se shqiptarët e arrestuar janë Geraldo Ismailaj, 42 vjeç,  Alban Limaj 32-vjeç, Erfan Bajrusi dhe Alvaro Aliaj.

Një ditë më parë, Policia italiane arrestoi 9 persona gjatë operacionit  të koduar ”San Silvestro 2018”. Ky operacion u zhvillua nga Antimafia Italiane e Leçes në bashkëpunim me Guardia Di Finanza e Brindizit, ku u sekuestruan 3750 kg marijuanë, 50 kg hashash, 1 kg kokainë, 1 kg heorinë, 6 mjete lundruese e 3 autovetura. Pas arrestimit gjykata la në burg 5 prej të arrestuarve, ndërsa 4 të tjerë janë lënë në “arrest shtëpie”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore