Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Festa të shthurura ngjitur me njëri-tjetrin, për këta të rinj koronavirusi ka "vdekur" (FOTO)

Edhe pse SHBA është vatra më e madhe e koronavirusit në botë, të rinjve duket se nuk u intereson ky fakt, por vijojnë të pashqetësuar festat e tyre të shthurura!

Ato janë parë duke “pushtuar” baret pranë plazheve në Missouri, duke mos respektuar distancimin social dhe tepruar jo pak me alkoolin. Pikërisht kjo tablo, ka bërë që autoritetet të shqetësohen dhe të të frikësohen se mos këto skenare, janë një burim i mundshëm infektimi me COVID-19.

Megjithëse e pranishme në festë, Jodi Kins, u shpreh e shqetësuar për atë ç’ka ndodhi atje, madje e cilësoi si një mjedis shumë të pakujdesshëm.

Kur shkuam në festë, fjalët e mia të para ishin, o zot çfarë është kjo. Distancimi social nuk ekzistonte. Megjithatë të gjithë dukeshin sikur po e shijonin këtë gjë. Ishte një mjedis shumë i pakujdesshëm”, tha Jodi.

[gallery ids="1060847,1060845,1060843,1060846,1060848,1060844,1060842"]

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore