Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Deklarata e fortë/ Meta flet për trazira: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin OPINION ku sipas tij kryeministri Edi Rama i shërben lobit serb në Washington.

Një deklaratë e fortë kjo kur kreu i shtetit akuzon shefin e qerisë së punon për interesat e një shteti tjetër.

Sipas Metës, lobi serb e përdori Ramën për trazira dhe për këtë kreu I shtetit  u shpreh I bindur.

“Rama i shërben lobit proserb në Washington. Lobi serb në Washington përdori Ramën për trazira. Këtë e them me bindje dhe këtë do ta provojë koha. Ai kërkon konflikt. Pse duhet ta shembte Teatrin në atë mënyrë.  Lobi serb dhe ai pro rus ne Uashington i intereson perplasja civile dhe destabilizimi ne Shqiperi. Kam shume prova dhe dokumenta qe do i bej publike ne kohen e duhur. SMS qe u be publike sot do duket pa vlere ne raport me to. Do flas ne te ardhmen dhe ne kohen e duhur.”, tha Meta.

Meta tha se nuk do shtyhen më zgjedhjet edhe nëse opozita refuzon të marrë pjesë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore