Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

COVID-19/ Të lirë për të lëvizur, edhe Kosova lehtëson masat

Edhe në Kosovë do të lehtësohen masat, ndërsa numri i të infektuarve me COVID-19 vazhdon që të ulet nga dita në ditë.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha për mediat se nga dita e enjte do të shtohet liria e lëvizjes.

Tani qytetarët do të lëvizin nga ora 05:00 e mëngjesit deri në orën 21:00 pa kufizime.

Vitia ka thënë se deri në fund të këtij muaji do të mbyllet edhe karantina.

“Nga data 28 maj orari i lëvizjes së qytetarëve do të ndryshojë, do të largohen masat që i kemi pasur deri më tani, nga ora 05:00 e mëngjesit deri në orën 21:00 të mbrëmjes qytetarët do të lëvizin pa kufizime. Deri në fund të këtij muaji do të mbyllet edhe karantina”, u shpreh Vitia.

Ministri i Shëndetësisë shtoi se deri tani janë bërë 13 mijë teste, dhe se do të vazhdohet testimet çdo ditë, se rreziku nga virusi nuk ka kaluar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore