Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Rama tregon punët që do nisin pas pandemisë: Aeroporte, rrugë dhe rindërtimi pas tërmetit

Kryeministri Edi Rama njoftoi punët e lëna pezull për shkak të pandemisë së koronavirusit që do të rinisim hap pas hapi, që nga rindërtimi e deri të përfundimi i rrugës në zona kryesisht atraktive për turistë.

Rama përmendi edhe Aeroportet e Vlorës dhe Sarandës.

Do paraqesim planin e ri të rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale për të kthyer normalitetin për familjes falë paketës së re.

"Jemi në proceset e fundit të rindërtimit. Në 45 deri në 65 ditët e ardhshme do kemi kantierin e ndërtimit të shtëpive individuale dhe kopshteve të dëmtuara nga tërmeti. Në vjeshtë do kemi edhe lagjet e reja në Tiranë dhe Durrës me përjashtim të qyteteve të tjera ku do të nisim më shpejt.

Uroj që në vjeshtë te kemi mbyllur edhe Aeroportin e Vlorës. Akset e tjera, hekurudhën Tiranë-Durrës, tunelin e Llogarasë dhe fazën përmbyllëse e rrugës Qukës-Plloçkë dhe të kemi mbyllur rrugët e tjera të lëna përgjysëm në Radhimë dhe Lezhë”, tha Rama

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore