Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Zef Deda puth teatrin “Migjeni”: Këtë tempull nuk guxon ta prekë njeri, qeveria mafioze (fotot)

Aktori Zef Deda është bërë pjesë e nismës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, e cila sot ishte në Shkodër, ku kërkoi firmat e qytetarëve për ndërtimin e  Teatrit Kombëtar siç ishte para se të shembej.

Para se të niste fjalimin, Deda puthi muret e teatrit "Migjeni", ndërsa i përlotur u shpreh se "këtë tempull nuk guxojnë ta prekin siç bënë me Teatrin Kombëtar".

"Ata luajtën në mënyrën më të tradhtare sepse po të ishim ne, ju, artistët shkodranë, po të ishte vlonjati, korçari, aty përbri tij tërë natën nuk çohen këta, nuk guxojnë. Super komunistë, super fashistë. Nuk duan kulturë, nuk duan art. Ajo mafie po shkatërron këtë vend dhe e gjithë rinia jonë ka për të ikur nga këtu", tha aktori në fjalimin tij.

 

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="1059241,1059242,1059226"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore