Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Zbardhet e-maili/ Anëtarja e Këshillit Bashkiak u dorëhoq ditën e shembjes së Teatrit Kombëtar

Genta Mezini, anëtare e Këshillit Bashkiak të Tiranës në radhët e LSI ka dhënë dorëheqje më 17 maj, ditën kur u shemb ndërtesa e Teatrit Kombëtar.

Përmes një statusi në rrjetet sociale Mezini njofton se dorëheqjen ia ka dërguar edhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ajo thotë se dorëhiqet për arsye personale. "Arsyet e mia janë personale dhe s?kam ndërmend t?i bëj publike", shkruan midis të tjerash.

Teatri Kombëtar u shemb në datën 17 maj. Pas një vendimi të Këshillit Bashkiak, IKMT dhe policia nisën një aksion të shpejtë dhe shkatërruan godinën. Aktivistët që ishin brenda në godinë janë nxjerrë me forcë dhe shumë prej tyre u dhunuan.

[gallery ids="1058772,1058771,1058767,1058770,1058768,1058769"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore