Rama uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram: Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju!

 

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit.

Kreu i qeverisë postoi një fotografi në profilin tij në Facebook, me rastin e festës.

“Gëzuar Fitër Bajramin! Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju!”, ishe mesazhi i kreut të qeverisë.

Me fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin, pasi agjëruan në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit.

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.