Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Përplasjet për Teatrin/ Reagon Rama: Teksa ata vendosin nëse është i mirë apo i keq ne…

Kryeministri Edi Rama vijon që të qëndrojë i palëkundur në idenë dhe projektin për Teatrin e ri kombëtar pas shembjes së godinës së vjetër.

Mëngjesin e sotëm, kreu i qeverisë e ka nisur me një shprehje të një artisti amerikan, që thotë se "Mos mendo për si të bësh art, vetëm bëje. Lëri të tjerët të vendosin nëse është i mirë apo i keq, nëse e duan apo e urrejnë. Teksa ata vendosin bëj edhe më shumë vepra artistike", citon Rama, Andi Warhol.

Shembja e teatrit solli reagime të forta nga një grup artistësh dhe opozita. Ata kërkojnë rindërtimin e teatrit sikur ishte, aty ku ishte.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore