Fotot/ Të gjithë dynden nga Liqeni Artificial pavarësisht rrezikut të pandemisë

Qytetarët e Tiranës kanë zgjedhur Liqenin Artificial për të kaluar pasditen e sotme, pavarësisht se autoritetet shtetërore e kishin ndaluar lëvizjen në park për të shmangur infektimet nga pandemia e COVID-19.

Por fotografitë e mëposhtme tregojnë se kryeqytetasit janë dyndur nga liqeni, si një nga vendet më tërheqëse për të kaluar kohën e lire.

Disa stërviten, disa vrapojnë, të tjerë shëtisin e po ashtu lëvizin me biçikletë.

Në këto ditë pranverore, pas karantinimit gati dy mujor, për shumë është e vështirë që të qëndrojnë në shtëpi.

Më herët, qytetarë të Tiranës dhe anëtarë të Shoqërisë Civile janë përplasur me policinë në kryeqytet dhe kanë çarë rrethimin e vendosur te Liqeni Artificial.

Policët ishin vendosur në hyrje të liqenit për të mos lejuar njeri të futet sipas urdhrit të qeverisë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.