Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Mori në qafë ekipin shqiptar, klubi nga Qipro kërkon 400 mijë euro shpërblim

Kur një dështak bën lëmsh klubet dhe sjell një gjobë të majme në fund për një klub shqiptar. Kjo është historia e sulmuesit Mathew Boniface, i cili ka lëvizur nga Qipro në Kosovë dhe më pas në Shqipëri.

Ai aktualisht luan në kategoritë e ulëta në Portugali. Ky lojtar ka sjellë probleme serioze për skuadrën e Trepçës, e cila duhet të paguajë rreth 46 mijë euro për Aris Limassol-in.

Kur u transferua në Kosovë, Boniface ishte ende nën kontratë me qipriotët edhe për një tjetër sezon. Edhe pse Kosova ishte një kampionat ende i panjohur nga UEFA në vitin 2016, dokumentacioni nuk ishte respekuar. Boniface firmosi edhe luajti edhe me Partizanin shumë pak, teksa u transferua më pas në Bullgari.

Pretendimet e Arisit ishin për 400 mijë euro, aq sa mendonin se ishte vlera e sulmuesit në atë kohë, por gjithçka do të zgjidhet me 46 mijë euro të paguara në dy këste.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore