Fier/ Dy rastet e reja me Covid-19, nga kontaktet të farmacistit të infektuar më parë

Ditën e sotme qyteti i Fierit ka shënuar dy raste të reja me Covid-19. Ndërkohë mësohet se dy rastet e reja janë një çift bashkëshortesh rreth 60 vjeç nga lagja “Liri Gero”.

Dy djemtë e çiftit te bashkëshorteve kane kryer tamponin dhe kanë rezultuar negativë. Rastet e reja mendohet që mund të jenë kontakte të farmacistit.

Ky farmacist pozitiv me COVID-19, ka infektuar disa persona deri tek bashkëshortja e tij. Mendohet se ka infektuar 20 persona.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.