Dosja numër dy për Robert Budinën, këtë herë në procedim nga Policia e Durrësit

Procedohet penalisht në gjendje të lirë nga policia e Durrësit regjisori Robert Budina dhe kreu lokal i PD-së Ferdinand Xhaferraj. Pasditen e së premtes Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkoi nga durrsakët mbështetje përmes firmosjes së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar në të njëjtin vend ku ishte, në qendrën historike të kryeqytetit.

Tubimi u organizua në sheshin para teatrit ”Aleksandër Moisiu” të Durrësit. Policia e ka vlerësuar të paligjshmëm grumbullimin dhe ka akuzuar në cilësinë e organizatorëve Budinën dhe Xhaferrajn. Ata akuzohen për “Organizim dhe pjesëmarrje në manifestime dhe grumbullime të paligjshme”.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.