Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Miku shqiptar e preu në besë, apel për të ndihmuar 20 vjeçarin jetim që kalon netët rrugëve të Parisit (FOTO)

Djali në foton që shoqëron këtë shkrim është Brunildo Tola 20 vjeç. Por, historia e tij është e dhimbshme dhe tashmë kërkon ndihmë nga të gjithë. Bruno ka mbe?rritur ne? Paris me? 12 mars me premtimin e pambajtur te? nje? shoku pe?r t?i gjetur punë e strehim.

Djaloshi jo vete?m qe? mbeti rruge?ve, por ka le?ne? ne? Tirane? ve?llain 16-vjec?ar dhe motre?n 8 vjec?. Prinde?rit nuk i jetojne?. Që nga 12 marsi, rreth 70 nete? pra, Bruno fle jashte?. Ushqehet, lahet e vishet fale? ndihme?s se? ndonje? shoqate bamire?sie ne? Paris.

Pe?r arsye te? izolimit te? France?s pe?r shkak te? Covit 19, qe? prej 16 marsit, Bruno jo vete?m qe? nuk ka munde?si pe?r te? gjetur pune?, por as mund te? kthehet dot ne? Shqipe?ri. Prej tri jave?sh, pa mundur t?ia dale? dot, ai nuk rresht pe?rpjekjet pe?r t?u kthyer ne? Shqipe?ri.

Jo vete?m qe? Bruno nuk ka te? ardhura pe?r te? prere? nje? bilete? pe?r t?u kthyer ne? Shqipe?ri, por edhe se fluturimet Paris -Tirane? jane? ende shume? te? pakta. Udhe?timi i pare? qe? ofron Air Albania e?shte? me? 5 qershor dhe nuk ka me? asnje? vend te? lire?.

Dhe për këtë shumë shqiptarë janë bërë bashkë dhe kërkojnë nëse mundet dikush t?i siguroje? Brunos nje? vend ne? fluturimin Paris - Tiranë me? date? 5 qershor dhe kontributin e të gjithëve pe?r t?i prerë blere bilete?n Brunos, kostoja për të cilën ende nuk dihet.

Por, dy vajza shqiptare Odeta dhe Fiori që e kanë takuar Brunon e vetmuar në Paris bëjnë thirrje, nëse mundet dikush ta strehoje? diku atë deri ne? momentin qe? ai te? kete? munde?si kthimi ne? Tirane?.

[gallery ids="1057642,1057641,1057640"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore