Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Hapet kufiri/ Fluks në doganën e Kakavijës, policia jep njoftimin e rëndësishëm

Lirimi i masave kufizuese ka rikthyer kështu dhe hapjen e kufirit shqiptar me Greqinë. Sipas burimeve mësohet se në 24 orët e fundit në pikën doganore të Kakavijës kanë  hyrë 400 persona.

Policia kufitare bën me dije se asnjë shtetas që nuk disponon një dokument të vlefshëm identifikimi shqiptar (pasaportë shqiptare) nuk do të lejohet të kalojë kufirin.

Në këtë mungesë shtetasit shqiptarë duhet të marrin një leje kalimi në ambasadë ose në konsullatë. Lejohen të hyjnë shtetasit e huaj me dokumente qëndrimi në Shqipëri.

Që prej shpalljes së pandemisë së koronavirusit, kufiri detar dhe tokësor ishte bllokuar dhe nuk lejoheshin hyrje e daljet. Personat që hynin në numër të kufizuar gjatë kësaj periudhe, kryesisht emigrantë shqiptarë nuk lejoheshin ose futeshin në karantinë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore