Në shkallët e stadiumit, kukulla seksi që zëvendësojnë tifozët që nuk lejohen për shkak të Covid 19

Klubi i Futbollit të Seulit është përfshirë në polemika këtë fundjavë pasi vendosi në shkallët e stadiumit kukulla plastike që rezultuan të ishin kukulla seksi.

Kampionati i futbollit në korenë e Jugut ka rifilluar tashmë dhe ato luhen me dyer të mbyllura, kështu që FC seul gjeti këtë alternativë për ndeshjen me Gëanju të fituar 1-0, një gjetje që nuk u pëlqye aspak.

Klubi koreanojugor kërkoi menjëherë duke u shprehur për një keqardhje të sinqertë, por edhe specifikoi se ato që u vendosën në stadium ishin manekinë dhe jo kukulla plastike duke cituar vetë prodhuesit e tyre dhe se gjithcka u bë për të krijuar një element argëtimi

Por në deklaratën e tij, klubi nuk qartësoi se përse vendosi t’i drejtohej një kompanie të prodhimit të këtyre kukullave seksi apo se përse thuajse të gjithë këta manekinë në studio kishin pamje femërore.

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.