Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Koment

Korrupsioni i lartë politik po kërkon që epidemia të shpërthejë

Korrupsioni i lartë politik po kërkon që epidemia të shpërthejë. Hajdutët kudo janë antinjerëzorë. Këta hajdutë në Tiranë ka tre muaj që po kërkojnë epidemi të zgjeruar në Shqipëri.

Kërkojnë vdekje masive që të shpëtojnë paratë e vjedhura. Duan protesta masive pikërisht për këtë dëshirë makabër, që këto të bëhen vatra të reja e të mëdha të infeksionit epidemik në Shqipëri.

Qeveria aktuale duhet t'iu përgjigjet ashpër, nëse edhe ajo nuk është me ata.

Të gjithë korrupsionin e ka mërzitur së tepërmi gjendja e pandemisë që po shkon drejt normalizimit.

Mbajeni mend: asnjë i korruptuar nuk do t'i shpëtojë dot paratë e vjedhura.

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, prandaj doli sot, sepse e di që korrupsioni i lartë politik kërkon epidemi të gjerë në Shqipëri.

Por Ambasadori Soreca duhet t'i bëjë presion kryeministrit shqiptar që ky të jetë i rreptë në goditjen e tubimeve që bien ndesh me ligjin, sepse ato janë të qëllimshme për të riaktivizuar pandeminë.

Edhe Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, duhet t'i bëjë presion publik kryeministrit shqiptar që ky të veprojë në mënyrë drastike kundër hajdutëve të korrupsionit shqiptar që, me tubime të paligjshme, po kërkojnë të rigjallërojnë epideminë në shkallë të gjerë në Shqipëri.

Banditët kudo dhe kurdoherë kanë qenë antinjerëzorë...

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore