Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Nuk e fitoi luftën me koronavirusin, humb jetën këngëtari dhe moderatori i njohur

Moderatori dhe shoumeni i disa emisioneve nëpër televizionet e Maqedonisë, Dragan Vuçiq sot ka ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve shëndetësore që u shkaktuan nga koronavirusi.

Familjarë të tij theksuan se ai për shkak të problemeve shëndetësore ditëve të fundit është shtruar në Klinikën Infektive. Ai ka qenë i infektuar nga korona virusi dhe madje në gjendje të rëndë, ku për disa ditë ka qenë i vendosur në respirator.

Vuçiq është i lindur në vitin 1955 në Shkup, ndërsa ka punuar si kompozitor, këngëtar dhe moderator.

Ai ishte kompozitor i shumë pop hiteve maqedonase sikur: "??????? ?? ????? ??????, ??????? ?? ?????? ndërsa në vitin 2005 e kompozoi këngën "Make my Day", këngë e cila e prezantoi Maqedoninë në Eurovision. Ai është i njohur në opiniion edhe për kuize dhe emisione të ndryshme televizive, raporton Zhurnal.mk.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore