Era e fortë rrëzon helikopterin e Ministrisë së Brendshme me 5 pjesëtarë në bord (VIDEO)

Një helikopter i Ministrisë së Punëve të Brendshme sot është rrëzuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit. Siç bëhet e ditur nga informacionet e para ka vetëm një person me lëndime të lehta, në bordin e helikopterit ku ishin pesë veta.

Zëvendësja e Punëve të Brendshme, Sllavjanka Petrovska për Slloboden Peçat e ka konfirmuar rastin dhe tha se nuk ka viktima e as të lënduar rëndë.

Helikopteri po furnizohej me derivate dhe se në një moment është rrokullisur. Po ashtu mësohet se shkaqet e këtij aksidenti janë erërat e forta. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur ekipet hetimore dhe zjarrfikësit, duke vënën nën kontroll situatën. Pritet që detaje MPB të jep gjatë ditës. Fotografia është dërguar nga të punësuar në aeroportin.

#Shkup rrëzohet #helikopteri i #MPB, lëndohen 5 policë

#Shkup rrëzohet #helikopteri i #MPB, lëndohen 5 policëХеликоптер на МВР се урна на скопскиот аеродром

Publiée par TV21 sur Lundi 4 mai 2020

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.