Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Zbulohet vendimi/ Koronavirusi prek Reformën Zgjedhore, Kuvendi ndryshon afatet

Kuvendi i Shqipërisë ka kërkuar shtyrjen e afatit për realizimin e Reformës Zgjedhore.

Sipas një projekt vendimi kërkohet të zgjatet afati i veprimtarisë së Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Realizimin e Reformës Zgjedhore deri më 30 Qershor 2020.

Kujtojmë se realizimi i Reformës zgjedhore ishte parashikuar të përfundonte më 15 mars, por për shkak të situatës së koronavirusit janë marrë disa masa ekstreme që kanë bllokuar jetën publike.

Miratimi i Reformës Zgjedhore, është çështja e vetme që bëri bashkë qeverinë dhe dy opozitat, atë brenda parlamentit dhe jashtë parlamentit.

[gallery ids="1025116,1025117"]

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore