Një tjetër rekord/ Si e fitoi betejën me Covid një 107-vjeçare në Holandë

Cornelia Rias, 107- vjeç nga Holanda ka mposhtur COVID-19 më shumë se dy javë nga infektimi i saj më 17 mars. Ajo jeton në azil dhe 41 anëtarë të tij u infektuan me COVID-19, 20 prej të cilëve vdiqën.

Rias i ka marrë rekordin 104- vjeçarit, veteranit të luftës së dytë botërore, Bill Lapschies i cili arriti t’i mbijojë gripit spanjoll, LllB dhe tashmë edhe koronavirusit.

Por edhe persona të tjerë mbi 100 vjeç në San Marino, Itali, Kore e Jugut apo Kinë kanë mundur ta mposhtin koronavirusin.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.