Lajm i fundit/ Zjarrfikësin në Elbasan e pickon gjarpri, drejt spitalit me urgjencë

Një efektriv zjarrfikës është pickuar nga gjarpri, duke i shkaktuar probleme të rënda shëndetësore. Ngjarja ka ndodhur gjatë një operacioni për shuarjen e një zjarri në fshatin Lukaxhi, njësia administrative Labinot Mal.

Me ndihmën e shokëve të tjerë efektivi është shoqëruar deri në rrugën e automjeteve dhe me pas është marrë nga autoambulanca për t’u shoqëruar drejt spitalit të Elbasanit. Ende nuk ka mbërritur në spital pasi zona është shumë e largët.

Zjarrfikësja ndërhynte për të shuar një zjarr të qëllimshëm pranë fshatit Lukaxhi.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.