Çfarë ndodh brenda fisit më të çuditshëm në botë, aty ku ushqehen me mishin e njeriut (Foto)

Ky është një prej fisive kanibale që i kanë thënë jo rregullave të shoqërisë dhe jetojnë si njerëz të egër. Populli Asmat jeton në 100 fshatra në jug të ishullit të Guinesë së Re. Gjuetarët janë të njohur për gdhendjet në dru, skulpturat dhe praktikat brutale.

Anëtarët e saj dyshohet se ka vranë dhe hëngrën një trashëgimtar Rockefeller gati 60 vjet më parë.

Michael Rockefeller, i cili ishte 23 vjeç, u fut në telashe kur varka e tij u përmbys në brigjet e Guinesë.

Ai notoi 10 milje në breg dhe më pas u ndoq nga një prej burrave. Rockefeller u qëllua pas kokës dhe u vra  dhe më pas anëtarët e fisit e hëngrën.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.