Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Apeli i Bashës: Qeveria të ndihmojë me mjekë në Luginën e Preshevës, e kemi detyrim kombëtar

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë që të ndihmojë shqiptarët në Luginën e Preshevës, të cilët po përballen me pandeminë e COVID-19.

"Lugina e Preshevës po përballet me pasojat e COVID-19. Për situatën e veçantë ku ndodhen, i bëj thirrje qeverisë të ofrojë asistencë shëndetësore përmes personelit mjekësor. Ndihma për vëllezërit dhe motrat tona atje, është detyrim kombëtar dhe kushtetues.", shkroi Basha në Twitter.

Deri më tani janë regjistruar 5 raste me COVID-19 në Luginën e Preshevës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore