Itali/ Ulet numri i viktimave, 542 persona të vdekur në 24 orët e fundit

Në Itali nga nisja e epidemisë janë infektuar me COVID-19, 139422 persona në Itali, ku në 24 orët e fundit janë sëmurur 3836 vetë. Numri total i viktimave është 17669, ku vetëm në 24 orët e fundit kanë vdekur 542 persona.

Krahasuar me dje, numri është ulur me 62 viktima. Nga spitali kanë dalë 26491 persona, e në ditën e fundit numri ishte 2099.

Aktualisht pacientët me koronavirus janë 95262. Në spital aktualisht janë 28485, ku nga këta 3693 janë në reanimacion. Ndërkohë që 63084 ndodhen të vetizoluar.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.