COVID-19/ Frika e njujorkezëve në foto

Situata vazhdon që të jetë mjaft e vështirë në Nju Jork, ku vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 400 persona.

Numri total i viktimave ka shkuar në 3602, ndërsa në total janë infektuar 77967.

Autoritetet kanë kërkuar që njerëzit të qëndrojnë në shtëpi, të aplikojnë distanconin social, ndërsa parashikohet që piku e pandemisë ende nuk ka arritur.

COVID-19 ka ndryshuar jetët e njujorkezëve dhe e ka shtuar frikën, e kjo duket në përditshmërinë e secilit prej qytetarëve aty.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.