COVID-19/ Ulet numri i viktimave edhe në Francë, 357 të vdekur në 24 orë

Numri i viktimave nga COVID-19 është ulur edhe në Francë, krahasuar me ditët e kaluara. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 357 viktima, duke e çuar në total numrin e të vdekurve 8078 persona.

Ndërkohë që ditën e djeshme në Francë u raportuan 441 viktima. Franca është ndër vendet e para me numrin më të lartë të të infektuarve me 90864 persona.

Prej 3 javësh i gjithë vendi është nën izolim total.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.