Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Viktima e 19 e koronavirusit/ Shkoi e vetme në spitalin Infektiv, e moshuara vuante nga artriti

E moshuara 84 vjeçare, 4 ditë më parë u paraqit e vetme në Spitalin Infektiv të Tiranës. Sipas burimeve ajo jetonte e vetme dhe për shkak të dhimbjeve është drejtuar për në Infektiv, ku stafi e ka marrë menjëherë dhe e ka futur në terapi intensive.

Por, nuk ka mundur të jetojë. Gjendja e saj ka qenë e rënduar dhe përveçse ishte me koronavirus vuante edhe nga zemra. Ajo gjeti vdekjen nga infarkti kardiak. Pacientja me inicialet S.D, e shtruar prej 4 ditësh në spitalin infektiv kishte disa sëmundje bashkëshoqëruese: artrit reumatoid, fibrillation arterial dhe hipertension.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të Spitalit Infektiv për ta asistuar në kohë, pacientja nuk ia ka dalë të mbijetojë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social.

Është po kaq e rëndësishme që masat e kontrollit të infeksionit të respektohen maksimalisht edhe brenda rretheve familjare, duke shmangur vizitat tek të afërmit për çdo lloj arsye, për të parandaluar transmetimin e COVID-19.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore