Diell dhe plazh, ky është vendi që po rrezikon katastrofën (FOTO)

Një plazh mjaft popullor në Sidnei vazhdon të jetë i mbushur plot, pavarësisht thirrjeve të shumta për të mos dalë jashtë shtëpive.

Plazhi piktoresk ishte mbushur plot ditën e sotme, ndërkohë që shihen edhe policët duke patrulluar aty rrotull.

Njerëzit u panë duke shkelur rregullat e distancimit social dhe shijonin rrezet e diellit pa u shqetësuar për virusin vdekjeprurës.

Plazhet në pjesën veriore janë një pikë e njohur për koronavirusin, duke u renditur në vend të dytë në Uellsin e Ri Jugor.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.