126 mln banorë dhe vetëm 63 të vdekur nga koronavirusi/ 15 gjëra të pabesueshme që tregojnë se Japonia është përpara botës (FOTO)

Japonia ka një popullsia prej 126,569,377 banorësh, por deri më tani ka shënuar vetëm 63 viktima nga koronavirusi.

Nuk dihet asgjë si po menaxhohet situate atje, por një gjë është e sigurt, ata janë gjithmonë mijëra hapa para botës.

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se Japonia është shumë para për sa i përket shpikjeve teknologjike. Ata nuk ndalen, pasi gjithmonë gjejnë ide dhe i vënë në zbatim, duke krijuar mrekulli të vërteta.

Më poshtë po u tregojmë disa nga këto shpikje, të cilat dëshmojnë qartë inovacion dhe kreativitet. Këto shpikje duket sikur kanë ardhur drejtpërdrejt nga e ardhmja.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.