Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

126 mln banorë dhe vetëm 63 të vdekur nga koronavirusi/ 15 gjëra të pabesueshme që tregojnë se Japonia është përpara botës (FOTO)

Japonia ka një popullsia prej 126,569,377 banorësh, por deri më tani ka shënuar vetëm 63 viktima nga koronavirusi.

Nuk dihet asgjë si po menaxhohet situate atje, por një gjë është e sigurt, ata janë gjithmonë mijëra hapa para botës.

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se Japonia është shumë para për sa i përket shpikjeve teknologjike. Ata nuk ndalen, pasi gjithmonë gjejnë ide dhe i vënë në zbatim, duke krijuar mrekulli të vërteta.

Më poshtë po u tregojmë disa nga këto shpikje, të cilat dëshmojnë qartë inovacion dhe kreativitet. Këto shpikje duket sikur kanë ardhur drejtpërdrejt nga e ardhmja.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="941356,941357,941358,941359,941360,941361,941362,941364,941365,941366,941367,941368,941369,941370,941371"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore