Koronavirusi/ Banorët refuzojnë testimin, sulmojnë me gurë mjekët dhe infermierët (FOTOT)

Ky është momenti i tmerrshëm kur një turmë e zemëruar tentoi të qëllonte mjekët dhe zyrtarët shëndetësorë me gurë, ndërsa ata po kërkonin pacientë të infektuar me Covid-19 në Indi.

Sipas medieve të huaja, dy punonjës të shëndetit, të veshur me pajisje të plotë mbrojtëse, u filmuan duke ikur, ndërsa turma i ndoqi ata në një rrugicë të ngushtë në rrethin Tattpatti Bakhal në Indore, të mërkurën.

Njëri prej mjekëve tha: ‘Ne po kërkonim për të dyshuar të prekur me coronavirus gjë që zemëroi banorët e zonës dhe ata filluan të na ndiqnin duke hedhur gurë’.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.