“Ditë e veçantë”/ Dalin pamjet, mjekët shqiptarë duke punuar në spitalet italiane (FOTO)

Mjekët shqiptarë, të cilët dolën vullnetar për të shkuar në Itali për të ndihmuar në luftën kundër Covid-19, tashmë zyrtarisht kanë nisur punën.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në Facebook ku shkruan se sot është një ditë e veçantë për ekipin mjekësor që po shërben në Breshia.

“Sot është një ditë e veçantë për infermierët e ekipit tonë mjekësor që po shërbejnë në Breshia, në një prej zonave më të goditura të Italisë së veriut nga #COVID-19

Sapo kanë nisur punën në krah të stafit mjekësor italian në shërbim të pacientëve në spitalin civil të Breshias.

#FORCA ” shkruan Manastirliu.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.