Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Njê vdekje çdo 2 minuta, SHBA përjeton ditën më të errët (FOTO)

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara është të paktën 4076, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. Guvernatori i Nju Jorkut tha të martën se numri i viktimave në këtë shtet vazhdon të rritet. Sipas, tij të martën numri i viktimave nga koronavirusi arriti në mbi 1,500. Edhe vëllai i tij, gazetari i rrjetit CNN, Chris Cuomo njoftoi se ka rezultuar pozitiv me Coivd-19.

Shtetet e Bashkuara kanë 190 mijë të prekur, numri më i lartë i të infektuarve në mbarë botën ku janë regjistruar mbi 857,000 raste.

Epiqendra është Nju Jorku me rreth 75 mijë raste infeksionesh të konfirmuara dhe rreth një të tretën e vdekjeve në vend.

Në konferencën e përditshme për shtyp për gjendjen në vend, Presidenti Donald Trump njoftoi të hënën se Shtetet e Bashkuara kanë kryer teste për koronavirus tek një milion amerikanë.

Ritmet e testimit janë shumë të rëndësishme për strategjinë e identifikimit, izolimit dhe kurimit të pacientëve me koronavirus në mënyrë që të vihet nën kontroll epidemia.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="1018638,1018634,1018635,1018636,1018637,1018639,1018640,1018641"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore