Vdes nga koronavirusi një foshnjë në SHBA

Një foshnjë ka ndërruar jetë nga koronavirusi në SHBA. Rasti është regjistruar në Chicago. Departamenti i Shëndetit Publik në Illinois tha që është vdekja e parë e lidhur me COVID-19 e një foshnje në Shtetet e Bashkuara.

“Një hetim i plotë është duke u zhvilluar për të përcaktuar shkakun e vdekjes. Ne duhet të bëjmë gjithçka që mundemi për të parandaluar përhapjen e këtij virusi vdekjeprurës. Nëse nuk bëjmë diçka për të mbrojtur veten, të përpiqemi të mbrojmë ata përreth nesh”, tha Dr. Ngozi Ezike, drejtori i IDPH.

Në një konferencë shtypi të shtunën, Guvernatori. J.B. Pritzker tha se një punonjës i shtetit dhe një foshnjë kanë vdekur të dy nga COVID-19.

“Unë e di se sa e vështirë mund të jetë ky lajm … U trondita“, tha ai.

Pritzker përsëriti se ekspertët i kanë thënë atij se rreziku i vdekshmërisë tek fëmijët me COVID-19 është shumë i ulët.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.