Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Itali/ Ministri i Jashtëm thumbon BE-në me videon e Ramës: Nga Shqipëria një leksion solidariteti

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio ka thumbuar Bashkimin Evropian duke vënë në pah sjelljen e Shqipërisë, që ndihmoi vendin e tij duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë për të ndihmuar pacientët e sëmurë me koronavirus.

Në Itali, pakënaqësitë janë të mëdha për reagimin e dobët nga unioni, ndërsa vendi po vuan shumë për shkak të pandemisë.

Italia ka marrë ndihmë në mjekë nga Kina, Rusia, Kuba dhe Shqipëria.

"Egoizmi nuk na përket. Nga Shqipëria një leksion solidariteti. Faleminderit kryeministrit Edi Rama. Janë këto vlerat thelbësore që Evropa duhet të transmetojë atij që është në vështirësi.", ishte mesazhi i Di Maio-s.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore