Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

“Do vdesin 100 deri në 200 mijë…”, deklarata e tmerrshme e zyrtarit të Shtëpisë së Bardhë

Miliona amerikanë do të infektohen nga koronavirusi dhe 100-200 mijë do të vdesin. Këto janë fjalët e frikshme të ekspertit të sëmundjeve infektive në SHBA dhe konsulentit të Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci.

Fauci është gjithashtu edhe drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive. Sipas ekspertëve shifra e të infektuarve në botë është gati 665 mijë raste në botë, me në krye SHBA-të me 124 665 persona të infektuar.

Ditët e fundit në SHBA ka pasur një rritje të frikshme të të infektuarve më COVID-19.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore