Spanja në ditët e saj më të vështira nga koronavirusi, 832 të vdekur në 24 orët e fundit

Shifra të tjera vijnë nga Spanja, e cila tashmë renditet si vendi i dytë më i goditur nga koronavirusi, pas Italisë.

Mediat e huaja shkruajnë se numri i të vdekurve në Spanjë në 24 orë është 832 viktima. Ndërkohë që në total numri i personave që kanë vdekur nga virusi i rrezikshëm është 5.690. Në total, janë 72,248 njerëz të infektuar.

Në vend është gjendje e jashtëzakonshme, së paku deri në 12 prill, pasi shumica e dyqaneve janë të mbylluar dhe ne total ka kufizim lëvizjesh.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.