Imazhe të pabesueshme, brenda mega-spitalit të parë të koronavirusit në Londër (FOTO)

Imazhe të pabesueshme vijnë nga brenda Qendrës së ekspozitës ExCeL, ku punëtorët e ndërtimit po e shndërrojnë në spital për të prekurit nga koronavirus në Londër.

Nga fotografitë e publikuara nga “Daily Mail” vihet re se si mijëra shtretër po vendosen brenda, për të sëmurët me Covid-19.

Ata janë të pajisur me aperaturat e duhura për oksigjenë, ventilatorët apo edhe pajisjet e tjera kryesore për betejën kundër virusit vdekjeprurës.

Kjo qendër tashmë në Lindjen e Londrës do të bëhet spitali NHS Nightingale, duke krijuar një 4000 shtretër mbresëlënës.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.