Deklarata tronditëse: Nëse nuk vdesin më shumë se 20 mijë njerëz, jemi në rregull

Një deklaratë e pazakontë vjen nga zyrtari i lartë i shëndetësisë britanike Stephen Powis, gjatë një konference të shkurtër për shtyp.

Kreu i Shërbimit Kombëtar të Shëndetësisë u shpreh para mediave se nëse numri i viktimave në Britani mbahet nën 20 mijë atëherë mund të thuhet se është bërë një punë e mirë.

“Kemi mundësi që t’ia dalim përballë këtij virusi”, shtoi Powis.

Deri tani në Britaninë e Madhe numri i viktimave ka arritur në 1019, ndërsa të prekurit nga koronavirusi u rritën me 2500 në 24 orët e fundit.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.