“15 ditët e para të prillit do të jenë…”/ Franca: Lufta me koronavirusin sapo ka filluar

Kryeministri francez Edouard Philipe ka parlajmëruar qytetarët e vet se 15 ditët e para të prillit do të jenë shumë më të vështira se sa ditët e mërparshme.

Ai në një konferencë për shtyp tha se “lufta sapo ka filluar” dhe se tashmë është një përgjegjësi kolektive të mbajmë distancën që të ulej kurba e koronavirusit.

Philipe siguroi se Franca do e kalojë edhe këtë krizë teksa vendi ka regjistruar deri tani 2 mijë e 300 viktima dhe 37 mijë e 575 të prekur.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.