Festa të çmendura/ Ky është resorti në Austri nga ku nisi infektimi i Europës (FOTO)

Disa pamje të publikuara tregojnë skiatorët britanikë duke u bërë pjesë e një bari në epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit në Austri.

në barin Kitzloch, Ischgl, në fund të shkurtit, ku një shërbyes gjerman 36-vjeçar besohet se ishte sëmurë me Covid-19.

Pamjet e tjera ekskluzive tregojnë të tjerë që vallëzojnë në lokalin afër Schatzi në mars, gjatë ditëve të rëndësishme kur politikanët vendas u lajmëruan për një shpërthim të mundshëm, por e injoruan atë.

Ischgl ishte shpallur një zonë rreziku më 5 mars, duke e vendosur atë në të njëjtën kategori si Wuhan dhe Iranin pasi turistët e kthyer dolën pozitivë në testin për koronavirus.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.