Xhaxho: Përse kondicioneri është i rrezikshëm në kohën e koronavirusit

Doktori Roland Xhaxho këshillon shqiptarët që të mos ta përdorin kondicionerin, ndërsa vendi rrezikohet nga koronavirusi. Kjo sepse rritet mundësia e infektimit.

“Ka studime që virusi qëndron 3 orë në ajër. Si dhe ai mund të qëndrojë në objekte. Në shtëpi është e ndaluar të përdoret kondicioneri.

Mund ta ketë një person virusin dhe me anë të kondicionerit mund të infektohen të tjerët”, tha doktori i njohur në emisionin “Open”.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.