Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Vendimi/ Godina e ish-universitetit privat do të kthehet në spital karantinë

Qeveria do të kthej në spital karantinë një nga godinat e ish-universitetit Kristal, për të përballuar një fluks të mundshëm të numrit të të prekurve nga Codiv-19.

Vendimi është marrë nga qeveria këtë të enjte dhe është botuar në fletoren zyrtare.

Në vendimi thuhet se qeveria vendosi:

"Vendosjen në dispozicion të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, për përballimin e situatës së shkaktuar nga COVID-19, të objektit të ish-universiteti Kristal me vendodhje në Mëzes Tiranë, zona kadastrale 2679 sipas kartelave të pasurive dhe planvendosjes", thuhet në vendim.

Ky spital do të shërbejë vetëm për pacientët që nuk kanë probleme respiratore. Aktualisht janë spitali infektiv dhe ai ?Shefqet Ndroqi? që janë kthyer në spitale vetëm për të prekurit me Covid-19.

[gallery ids="1015006,1015005,1015007"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore