Shkon në 1696 numri i viktimave nga koronavirusi në Francë

Në Francë numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 1.696. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 365 viktima të reja.

Autoritetet kanë marrë masa të forta që të parandalojnë përhapjen e virusit, duke i kërkuar popullatës të vetizolohet.

Ndërkohë që poli ia ka shtuar kontrollet, e shumë persona tani punojnë nga shtëpia. Spitalet janë në gatishmëri, nisur nga fluksi i të sëmurëve.

Numri total i të infektuarve është 29155, kurse i të shëruarve 4948.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.