Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Rritet bilanci/ Nënë e bijë me koronavirus në Pukë, ja si u infektuan

Vijon të përkeqësohet bilanci i të prekurve me CoVid-19 në Shqipëri.

Sipas Top Channel në qytetin e Pukës janë shënuar dy persona të prekur me Covid-19. Konkretisht bashkëshortja dhe vajza e një pacienti i cili u zbulua se ishte i prekur në spitalin e Shkodrës gjatë ditës së djeshme. Ky i fundit edhe pse fillimisht tampon e kishte nxjerrë të pa infektuar një analizë e dytë me skaner ka zbuluar virusin. Në këto kushte mjekët që i kanë shërbyer u janë nënshtruar analizave pasi dyshohet se mund të jenë prekur.

Ndërkohë në të gjithë vendin ka shkuar në 174 numri i të infektuarve me Covid-19. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 28 raste të reja me Covid-19 dhe janë kryer 103 testime. Deri në këto momente testuar 1144 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 174 qytetarë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

? Tirane 102 raste

? Durres 10 raste

? Lushnje 4 raste

? Elbasan 5 raste

? Rrogozhine 2 raste

? Fier 18 raste

? Kavaje 4 raste

? Korce 11 raste

? Vlore 5 raste

? Shkoder 3 raste

? Lezhe 4 rast

? Berat 1 rast

? Has 2 raste

? Kruje 1 rast

-Tropoje 2 raste

Ndërkohë numri i dy të infektuarve të rinj në Pukë pritet të përllogaritet në përditësimin e Ministrisë së Shëndetësisë gjatë ditës së nesërme.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore